W jakim sklepie najlepiej jest kupić buty?

Kiedyś sklep z butami kojarzył nam się tylko i wyłącznie ze sklepami stacjonarnymi. Obecnie podobnie jak w innych segmentach odzieżowych, buty możemy kupić również online. Sklepy online również różnią się między sobą. Każda z opcji ma swoje zalety i warto jest je rozważyć, przyglądając się kilku najbardziej rozpowszechnionym typom handlu obuwiem. Pod lupę warto jest wziąć zatem:

– sklepy stacjonarne,

– sklepy online: e-sklepy sieci stacjonarnych, e-sklep z asortymentem różnych firm,

-sklepy internetowe oferujące zakup butów „na miarę”.

Sklepy stacjonarne i e-sklepy firm stacjonarnych

Największą zaletą sklepów stacjonarnych z butami jest oczywiście fakt, że mamy pod ręką wiele modeli, które możemy szybko przymierzyć i zdecydować się, czy któryś nam pasuje. Wybór w e-sklepie może być podobny lub nieco większy. Plus jest taki, że buty możemy obejrzeć w domu i zamówić, lub jak robi większość osób, wybrany model przymierzyć w sklepie i kupić stacjonarnie lub online w zależności od ceny. Sklepy stacjonarne są zazwyczaj nakierowane na klienta, który reprezentuje sobą pewien określony typ zachowań konsumenckich. Może być to przeciętna cena, jaką może wydać na buty lub typ butów. Jedni widzą w tym wadę inni zaletę.

Typowe sklepy online

Sklepy z butami online charakteryzują się głównie tym, że wybór obuwia jest w nich naprawdę ogromny, a od czasu do czasu można natknąć się na naprawdę niezłe promocje. Obuwie zazwyczaj w sklepie takim można przeglądać w zasadzie od A do Z, jeśli idzie o producentów, typy butów, jakość oraz cenę. Obecnie w standardzie jet oczywiście możliwość zamówienie obuwia do przymiarki. Zdecydowanie sklepy online konkurują ze stacjonarnymi, jeśli idzie o cenę oferowanych produktów.

Szycie butów na miarę przez internet

Oczywiście szycie butów na miarę przez internet jest niemożliwe, stwierdzenie to jest pewnego rodzaju skrótem myślowym. Obecnie pojawia się wiele sklepów, które oferują połączanie sprzedaży wysyłkowej z najwyższą jakością rękodzieła. Zazwyczaj mamy w sklepie takim do wyboru pewną gamę obuwia, z której wybieramy wybrane modele. Po złożeniu zamówienia, sklep zleca wykonanie obuwia do szewca, który ze sklepem współpracuje na zasadzie kontraktu. Efektem tego jest obuwie wysokiej jakości, które oferowane jest nam w zaskakująco jak na klasę wykonania niskiej cenie. Oczywiście mimo to nie należy się spodziewać butów za 100 zł. Po prostu należy przyjąć, że wysyłkowo lub nie za jakość należy zapłacić. W tym jednak przypadku na jakość jest stała promocja. Dodatkową wartością dodaną jest możliwość wspierania rzemiosła i rodzimego biznesu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *